Kto może wypisać receptę na metforminę?

Czy receptę na metforminę może przepisać lekarz ginekolog-endokrynolog po wynikach badań wskazujących na insuliooporność. Czy tylko diabetolog możę takie leki przepisać?

Dobry wieczór,

Receptę na metforminę może wypisać Pani również ginekolog. Proszę jednak pamiętać, że lek będzie wypisany na 100% , bo w ChPL-u nie ma rejestracji w leczeniu insulinooporności. Suma sumarum zapłaci Pani tylko kilka zł więcej za opakowanie leku, który na szczęście do drogich nie należy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz