Czy psychoterapeuta może wypisać receptę?

Witam. czy psychoterapeuta to lekarz ktory moze przepsac leki?

Dzień dobry.

Psychoterapeuta, o ile równolegle jest lekarzem, może przepisać leki. Większość psychoterapeutów jednak ma wykształcenie psychologiczne, nie medyczne - z tego powodu nie mają uprawnień do przepisywania jakichkolwiek leków.

Pozdrawiam.

Witam,

w celu otrzymania recepty na leki najlepiej udać się do psychiatry. Psychoterapeuta jako taki nie może wypisywać leków,chyba że wcześniej uzyskał tytuł zawodowy lekarza.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl