Kto powinien usunąć kaszaka w uchu - laryngolog czy chirurg?

Mam kaszaka w dolnej części ucha niewielkich rozmiarów. Dostałem skierowanie do chirurga czekałem miesiąc czasu ,a ten skierował mnie do laryngologa. Kto powinien usunąć kaszaka chirurg czy laryngolog?

Zmiany takie jak kaszak zlokalizowane w obrębie małżowiny usznej mogą zostać usunięte zarówno przez laryngologa jak i chirurga. Generalną zasadą podjęcia się wykonania zabiegu jest doświadczenie lekarza i wyposażenie gabinetu, umożliwiające prawidłowe wykonanie procedury.