Która terapia jest bardziej skuteczna?

Witam, Od 9 lat choruje na depresje nawracajaca, obecny mam mam ciezki epizod depresyjny. Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad terapia rtms oraz nad terapia mikropolaryzacja mozgu.. W moim przypadku to chyba ostatnia deska ratunku, skoro leki antydepresyjne nie dzialaja mino zmian i modifikacji dawek. Zwiazku z tym mam. Pytanie, ktora terapia jest bardziej skuteczna, nad ktora mozna sie powaznie zastanowic. Pochodze z okolic Warszawy i z tego co sie orietowalam rtms jest drozsza od mikropolaryzacji ale na zdrowie ma sie tylko. Jedno. I. Bez zdrowia nie. Ma nic.

Witam! Obie metody terapii jako niestandardowe mają swoich zwolenników i osób sceptycznie nastawionych. Osobiście polecam Przezczaszkową Stymulację Magnetyczną, ale w ośrodku z pewnym doświadczeniem. Nie należy zapominać o tym, że po tych niestandardowych terapiach w znacznym odsetku leczonych wzrasta wrażliwość na leczenie farmakologiczne. Ciekawe są również doniesienia o esketaminie. Powodzenia W. Łuczkowski.