Kuracja Tamaxyflenem po mastektomii

Witam...Jestem po mastektomii,rak Luminalny A leczenie tylko tamaxyflenem. Zaczelam kurację 1,5 miesiaca. tj 16 listopda. Miesiaczke przed mialam 27 pazdziernika,nastepna 15 grudnia dostalam w 50 dniu cyklu. I teraz w 17 dniu ponownie dostalam.... Nie wiem co mam robic w tej sytuacji..wiem od okkologa ze miesiaczka moze wystepowac ale nie tak czesto. Nie mam blokady jajnikow poniewaz skonczylam 38 lat. Jak to wyglada w panstwa ocenie.
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Proponuje udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Dr n. med. Anna Błażucka
Dr n. med. Anna Błażucka Neurolog, Warszawa
100 poziom zaufania

Chory na nowotwór ma prawo do życia bez bólu.

Około 75 % chorych z zaawansowaną chorobą nowotworową wymaga stałego leczenia przeciwbólowego.
Podstawą leczenia bólu jest ocena jego przyczyny.
Ból może być wywołany:
• uciskiem i uszkodzeniem tkanek otaczających spowodowanym przez guz lub przerzuty,
• naciekaniem okolicznych nerwów, tkanek miękkich, kości, narządów wewnętrznych,
• jako wynik zabiegu operacyjnego
• zastosowanej radio i chemioterapii
• polekowej polineuropatii
• zaburzeniami czynności sąsiednich i odległych narządów.
Chorobie nowotworowej często towarzyszą zaburzenia snu i depresja, które wpływają na poziom odczuwania bólu.

Czasami, mimo odpowiedniego leczenia przeciwbólowego może wystąpić ból przebijający lub ból końca dawki.
W leczeniu bólu nowotworowego opracowano schemat postępowania zwany „drabiną analgetyczną”. Przestrzeganie zasad drabiny analgetycznej pozwala na skuteczne leczenie u 70–90 % chorych z bólami nowotworowymi.
W leczeniu bólów nowotworowych powszechnie stosuje się również leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne oraz inne metody: blokady neurolizy leczenie paliatywne.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty