Kwaśny mocz

Mój mąż ostanio źle się czuje - poszedł do lekarza i zrobił sobie wreszcie badania. Przez przypadek poinformował mnie o wynikach. I okazuje się, że ma dość kwaśny mocz - szczegółów już mi nie powiedział. Na dodatek często oddaje mocz, wstaje nawet 2 - 3 razy w nocy. Ma 52 lata. I z tego co jeszcze się dowiedziałam, ma ogólnie zakwaszony organizm - prawdopodobnie jest to od jelit? Ma podwyższony cholesterol, powyżej 300. Innych wyników nie chce mi powiedzieć. Może być to początkiem prostaty? Proszę o radę. Renata
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przyczyn kwasicy organizmu może być wiele, najczęściej są to zaburzenia metaboliczne.
Częstomocz czy nykturia może sugerować przerost prostaty, jednakże rozpatrując wyniki badań całościowo, przyczyna może być zupełnie inna, bądź też może być ich kilka.

Proponuję porozmawiać poważnie z mężem, gdyż na podstawie takich szczątkowych informacji nie można jednoznacznie stwierdzić co dolega mężowi.

Redakcja abcZdrowie.pl