Kwas acetylosalicylowy a operacja zaćmy

Tato choruje od kilku lat na miażdżycę i nadciśnienie tętnicze. Ostatnio dołączyła się cukrzyca. od lat bierze polocard. Wczoraj miał zabieg usunięcia zaćmy. Odstawił ten lek zgodnie z zaleceniem. Niestety nikt z oddziału okulistycznego nie powiedział konkretnie, kiedy po zabiegu ma ponownie zacząć przyjmować polocard (do decyzji lekarza prowadzącego - kardiolog), natomiast kardiolog zaznaczył, że może zacząć brać, kiedy "już nie będzie przeszkadzał na oko"?! Czyli kiedy?

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Zaćma - co oferuje okulistyka?

Zaćma to wrodzona lub degeneracyjna choroba oczu, która prowadzi do częściowego lub całkowitego zmętnienia soczewki oka. Pogorszenie ostrości widzenia do dali, zamglone widzenie do dali, słabe widzenie w słoneczny dzień ? to niektóre objawy zaćmy. O współczesnych możliwościach wyleczenia tej choroby opowiada docent dr hab. n. med. Piotr Jurowski.

Witam! Istnieje wiele poglądów na temat odstawiania kwasu acetylosalicylowego przed operacją zaćmy. Niektórzy eksperci uważają, że nie zwiększa to ryzyka krwawienia w związku z operacją zaćmy, inni natomiast zalecają odstawienie tego leku przeciwpłytkowego. Wydaje się, że Pani tato może bezpiecznie powrócić do stosowania Polocardu po 3 dniach od zabiegu. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy