Łagodny przerost gruczołu krokowego a suplementacja testosteronu

Mam łagodny przerost gruczołu krokowego PSA w granicach 5 ng/ml i kłopoty z wytryskiem i orgazmem ( biorę cialis 5 mg co poprawia mi erekcję ) . Lekarka seksuolog zaproponowała mi małą dawkę testosteronu ( mój poziom powyżej dolnej granicy ) .Ni zgodziłem się w obawie na gruczoł krokowy . Czy moje obawy są słuszne . Proszę o informację .

Temat "prostata a testosteron" jest ciągle dyskutowany na Sympozjach i szczegółowe poglądy na ten temat stale ewoluują...
Hormonoterapia testosteronem wymaga wspólnego z pacjentem rozważenia "za i przeciw" w każdym indywidualnym przypadku. Ostateczna decyzja należy do pacjenta i Pan zdecydował.
Interesującym artykułem jest praca D-ra Rabijewskiego z "Przeglądu Urologicznego", podaję link:
http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1620
Pobierany przez Pana Cialis 5mg jest korzystny nie tylko dla wzwodu, ale także dobroczynny dla funkcjonowania gruczołu krokowego.
Jest to optymalny lek seksuologiczny dla panów z zaburzeniami wzwodu i jednocześnie z przerostem gruczołu krokowego (prostaty).
Niestety nie jest tani i nie ma leku zastępczego, generyku.
Tańsze preparaty z Sieci o tej nazwie są najczęściej nielegalnymi falsyfikatami o niepewnej skuteczności i czystości chemicznej oraz mikrobiologicznej.
Warto nadmienić, że rozmowa z lekarzem seksuologiem jest dużo ważniejsza, niż porady-informacje internetowe, lekarz ma wgląd w całokształt obrazu klinicznego w przekroju podłóżnym i poprzecznym.
Trudności z uzyskaniem wytrysku (i orgazmu) są dość typowe dla wieku senioralnego, tak jak dla młodych panów często problemem jest zbyt szybka ejakulacja (wytrysk).
Jeżeli nadal ma Pan wątpliwości, to proponuję porozmawiać ze swoim lekarzem seksuologiem, ew. skorzystać z konsultacji lekarza endokrynologa zajmującego sie tymi problemami.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Witam !
Pani doktór zaproponowała panu takie postępowanie , bo uznała to za słuszne, ale ma pan prawo się nie zgodzić. Natomiast proszę jeśli nadal efekty po Cialis będą niezadowalające dla pana, lub chciałby pan dostac inny lek to radzę jeszcze raz przedyskutować ten temat właśnie z tą lekarką seksuologiem , która pana prowadzi.
Pozdrawiam