Laparoskopia a prowadzenie samochodu

Jestem po laparoskopowym usunieciu woreczka kamienie 6 doba. Czy mogę jeździć autem dziękuję bardzo za pomoc
MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania

Jeżeli nie czuje pan dolegliwości bólowych (np spowodowanych uciskiem pasów bezpieczeństwa) ani nie przyjmuje Pan leków uniemożliwiających prowadzenie pojazdów mechanicznych, to nie ma przeciwwskazań do prowadzenia samochodu.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

0

Jesli nie odczuwa Pan dolegliwości, to nie widzę przeciwwskazań, radziłbym jednak co godzine robic przerwy i poruszać się trochę, to może zmniejszyć ryzyko zrostów

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Lęk przed prowadzeniem samochodu

Witam, mój problem polega lęku przed prowadzeniem samochodu. Prawo jazdy mam od 10 lat ale po jego zrobieniu jeździłem dosłownie 3 razy. W czasie takiej jednej jazdy o mało co nie spowodowałem wypadku. Teraz sytuacja wręcz zmusza mnie do tego abym zaczął prowadzić ale nie wiem jak sobie z tym poradzić. Czy próbować czy dać sobie z tym definitywnie spokój ? Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i rady.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Podzielę się z Panem osobistym doświadczeniem. Mając 19 lat zrobiłam prawo jazdy, potem kilka razy prowadziłam auto, potem przestałam. Im dłużej nie jeździłam, tym bardziej bałam się ponownie usiąść za kierownicą. Prawda jest taka,że moje umiejętności były coraz mniejsze, brak wprawy, tym samym adekwatnie do sytuacji lęk coraz większy. Jak się nie umie jeździć to się boi jeździć. W końcu miałam dość dojeżdżania wszędzie autobusem i mając lat 29 przemogłam się. Wzięłam kilka lekcji z instruktorem, potem z mężem, aż w końcu zaczęłam jeździć sama. Jeśli jednak ma Pan silne lęki, że spowoduje Pan wypadek i nie umie Pan ich opanować to wówczas wskazane może być spotkanie z terapeutą. Życzę powodzenia i pozdrawiam

0
Mgr Adam Horak Psycholog
50 poziom zaufania

Może do wypadku było jeszcze daleko i skoro do niego nie doszło, to widać Pana reakcje były poprawne w tamtej kryzysowej sytuacji a Pan został dobrze wyszkolony. Nie ma złych kierowców, są tylko niedoskonałe rozwiązania komunikacyjne. Droga to naturalne środowisko dla każdego mężczyzny, a jego sprawność psychofizyczna w wieku ok. 30-stu lat jest największa, jeśli tylko uzupełnić ją doświadczeniem. Proszę nie rezygnować z pokonywania trudności, w czym pomogą Panu tzw. jazdy doskonalące, które są oferowane przez większość ośrodków szkolenia kierowców. Z osobistego doświadczenia mogę dodać, że dopiero pewna niebezpieczna sytuacja na drodze, której byłem uczestnikiem, i której przykrych skutków uniknąłem, zachęciła mnie do prowadzenia samochodu. Od tamtego czasu zacząłem czerpać z jazdy prawdziwą przyjemność. Życzę mądrości i odwagi. Szerokiej Drogi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy są przeciwwskazania do prowadzenia samochodu?

Witam, mam pytanie odnośnie badania wzroku kandydata na egzaminatora prawa jazdy. Mam krotkowzrocznosc: prawe oko -9 dioptrii, lewe oko -6. Planuję przejść laserową korektę wzroku, co pozwoliłoby pozbyć mi się tej wady. Chciałabym się dowiedzieć, czy po tym zabiegu mogłabym, przy pozytywnym przejściu wymaganych badań otrzymać zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu egzaminatora?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Witam.
Wszystko będzie zależało od ostrości wzroku po laserowej korekcji oraz od tego czy posiada Pan widzenie przestrzenne..
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty