Leczenie biologiczne przy RZS a możliwość korzystania z sanatorium

Witam,mam nastepujace pytanie . mieszkam w Holandi,choruje na rzs,moj lekarz reumatolog chce wprowadzic leczenie biologiczne u mnie (adalimumab)poniewaz z mtx nie osiagnal dobrych rezulatatow.Czy jesli poddam sie temu leczeniu moge w trakcie branie tego srodka korzystac z sanatorium?Nadmieniam tylko iz choruje od 2 lat i nie mam zadnych do tej pory deformacji.Moj problem polega na tym iz tutaj do tematu sanatoriem podchodza bardzo sceptycznie. Dziekuje,pozdrawiam Ela

Witam. W trakcie trwania terapii nie ma przeciwwskazań do korzystania z leczenia sanatoryjnego.