Leczenie depresji a ciąża

cierpie na depresje biore leki bo bez nich pewnie bym z domu nie wyszla.ja i moj maz chcemy miec dziecko,tylko mam broblem. czy w czasie cizy bede mogla brac leki na depresje zeby nie zaszkodzic sobie i dziecku
ponad rok temu

Witam serdecznie. W przypadku depresji, najkorzystniej jest zachodzić w ciążę podczas okresu remisji, czyli wtedy gdy nie jest konieczne przyjmowanie żadnych leków. Jeżeli taka sytuacja nie będzie możliwa, lekarz prowadzący powinien przepisać Pani preparaty bezpieczne dla kobiet ciężarnych. Proszę pozostać pod stałą opieką psychiatry, który wdroży odpowiednie leczenie.