Przyjmowanie leków na nerwicę depresyjną a planowanie ciąży

Witam. Cierpie na nerwice depresyjna juz ponad 6 lat 2 razy odstawialam leki jednak objawy szybko wracaly. Obecnie biore wenlafaksyne i trazodon chodze tez na psychoterapie. Czasem juz trace nadzieje ze kiedykolwiek bede zdrowa. Chcialabym miec 2 dziecko jednak co zrobic z leczeniem farmakologicznym? Boje sie odstawienia lekow a takze boje sie brac leki i zachodzic w ciaze. Co robic?

Aleksander Ropielewski

Decyzję w sprawie odstawienia leków powinna Pani podjąć wspólnie z psychiatrą i ginekologiem. Zawsze należy oszacować potencjalne ryzyko dla dziecka i korzyść wynikającą z terapii.

Magdalena Mroczek

Najlepiej skontaktować się z lekarzem prowadzącym, który stwierdzi czy istnieje możliwość odstawienia leku.