Leczenie depresji i problemy z koncentracja

Dzień dobry. Od stycznia leczę się na depresję. Nie czuję już smutku, były momenty, kiedy czułam się jak dawniej. Od jakiegoś czasu czuję jednak, jakaś szybę...Nie mogę się skoncentrować...Tak jakby oczy musiały same ciągle zmieniać swoje położenie, patrzeć na inny punkt. Niedługo chciałabym poprosić lekarza o stopniowe odstawianie leków, bo myślę, że one mogą być przyczyną....Czy te objawy mogą znaczyć, że depresja powraca, pogłębia się?

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
na pewno konieczne będzie skonsultowanie tego z lekarzem psychiatrą.
Myślę, że warto skorzystać także z pomocy psychoterapeuty. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam