Leczenie dystonii rąk poprzez miejscowe wstrzyknięcie toksyny botulinowej

Dzień dobry pani doktor mam 37 lat jestem chora na dystonie rąk mam ruchy mimowolne rąk leczyłam się prawie 20 lat na tą chorobę jak byłam w szkole leczyłam się u pani doktor Gmitrowicz a później u pana doktora Boguckiego brałam różne leki aż wreście zrezygnowałam z psychotropów ponieważ nie było poprawy ostatnio przeczytałam o nowym leczeniu poprzez miejscowe wstrzyknięcie toksyny botulinowej .

Aleksander Ropielewski

Faktycznie jest to możliwa opcja terapeutyczna. Odnośnie jej zastosowania w Pani przypadku trudno jednak mi się wypowiedzieć bez znajomości przypadku oraz dokładnych informacji na temat przebiegu leczenia i jego dotychczasowej skuteczności.

Toksyna botulinowa jest najskuteczniejszym lekiem w leczeniu dystonii. Warunkiem jest by iniekcje były wykonane przez doświadczonego neurologa pod kontrolą EMG lub usg. Tylko taki sposób gwarantuje dobór właściwych mięśni do podania toksyny.