Czy jest możliwość wykonania zabiegu z toksyną botulinową w tej okolicy?

Witam mam problem z nadpotliwością w okolicach odbytu czy jest możliwość wykonania zabiegu z toksyną botulinową w tej okolicy ?

Dzień dobry, przedstawiony przypadek zalecam skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu, lub bezpośrednio z lekarzem dermatologiem. Podczas wizyty na żywo lekarz przeprowadzi wyczerpujący wywiad, podczas którego określi pochodzenie schorzenia, zaproponuje sposób leczenia i ewentualne zmiany dotyczące np. diety czy stylu życia, co mogłoby poprawić funkcjonowanie pacjenta. Jeśli to będzie konieczne lekarz specjalista zaleci wykonanie niezbędnych badań uzupełniających, aby wykluczyć ogólnoustrojowe pochodzenie dolegliwości. Wśród dostępnych form leczenia nadmiernej potliwości jednymi z popularniejszych są wstrzyknięcie toksyny botulinowej oraz laseroterapia. Wybór odpowiedniej metody jest uzależniony od wielu czynników, dlatego zachęcam do udania się do specjalisty, który z należytą starannością rozpatrzy problem. Przed konsultacją warto również udać się do apteki gdzie doświadczony magister farmacji zaproponuje tymczasowe rozwiązanie.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl