Dlaczego mam takie pocenie?
Witam mam pytanie i bardzo proszę o radę gdyż lekarz POZ sam do końca nie wie co może być przyczyną, od dłuższego czasu mam zlewne poty- bez znaczenia czy lato czy zima często jak przechodze z dworu do pomieszczenia bardzo ale to bardzo się pocę głównie na plecach ( tak że można koszulkę wykręcać) i na czole, lekarz POZ zlecił ostatnio sód, potas ale wyniki w normie, TSH, FT3,FT4 w normie, w badaniu USG tarczyca w normie, lekarz podejrzewa ewentualnie niedobór Vit D, mam 31 lat od 23 roku życia leczone nadciśnienie i zaburzenia nerwicowe, od półtora roku niestety mam otyły brzuch i stan przedcukrzycowy na co też zażywam Metforminę i mam niealkoholowe stłuszczeniowe zapalnie wątroby. Czy otyłość i Ew brak Vit D mogą być przyczyną? Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Dzień dobry, przedstawiony przypadek zalecam skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu, lub bezpośrednio z lekarzem dermatologiem. Podczas wizyty na żywo lekarz przeprowadzi wyczerpujący wywiad, podczas którego określi pochodzenie schorzenia, zaproponuje sposób leczenia i ewentualne zmiany dotyczące np. diety czy stylu życia, co mogłoby poprawić funkcjonowanie pacjenta. Jeśli to będzie konieczne lekarz specjalista zaleci wykonanie niezbędnych badań uzupełniających, aby wykluczyć ogólnoustrojowe pochodzenie dolegliwości. Wśród dostępnych form leczenia nadmiernej potliwości jednymi z popularniejszych są wstrzyknięcie toksyny botulinowej oraz laseroterapia. Wybór odpowiedniej metody jest uzależniony od wielu czynników, dlatego zachęcam do udania się do specjalisty, który z należytą starannością rozpatrzy problem. Przed konsultacją warto również udać się do apteki gdzie doświadczony magister farmacji zaproponuje tymczasowe rozwiązanie.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
Lenartowicz Clinic,
Katowice, ul. Zabrska 7/1,
http://lenartowiczclinic.pl