Jak leczyć ten problem z nadpotliwością u córek?

Witam, Mam 14 letnią córkę która ma problem z potliwością rąk i nóg. Ma już to od ok. 3 lat . Myślałam, że to związane z dojrzewaniem ale przez tyle lat ? Raczej nie. Moja druga osiemnastoletnia ma to samo, ale w gorszym stopniu. Byłyśmy u lekarzy, używałysmy leków ale nic nie pomaga. Starsza zamierza stosować zabiegi botoksu,ale co do młodszej to nie wiem. Oby dwie mają super wyniki, zero stresu, zdrowie odżywianie, ruch. Pojawia sie to tylko,gdy pomyślą o rękach by np. komus podać. Jest to dla nich straszne, dlatego nie wiem co robić. Może by zacząć pić zioła ? Może to pomóc ? I jeżeli tak to jakie? Z góry dziękuję

Dzień dobry, przedstawiony przypadek zalecam skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu, lub bezpośrednio z lekarzem dermatologiem. Podczas wizyty na żywo lekarz przeprowadzi wyczerpujący wywiad, podczas którego określi pochodzenie schorzenia, zaproponuje sposób leczenia i ewentualne zmiany dotyczące np. diety czy stylu życia, co mogłoby poprawić funkcjonowanie pacjenta. Jeśli to będzie konieczne lekarz specjalista zaleci wykonanie niezbędnych badań uzupełniających, aby wykluczyć ogólnoustrojowe pochodzenie dolegliwości. Wśród dostępnych form leczenia nadmiernej potliwości jednymi z popularniejszych są wstrzyknięcie toksyny botulinowej oraz laseroterapia. Wybór odpowiedniej metody jest uzależniony od wielu czynników, dlatego zachęcam do udania się do specjalisty, który z należytą starannością rozpatrzy problem. Przed konsultacją warto również udać się do apteki gdzie doświadczony magister farmacji zaproponuje tymczasowe rozwiązanie.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

Lenartowicz Clinic

Katowice, ul. Zabrska 7/1

http://lenartowiczclinic.pl