Leczenie endokrynologiczne i zespół nadnerczowy

Obecnie leczę sie endykronologicznie (wys. poziom Androstendionu o testost. Niski progesteronu. Mam związane z tym objawy np. hirsutyzm. PCO wykluczone tsh równiez ok. Dodatkowo anemia oraz niski poziom sodu (lekarz stwierdził ze to niespotykane w moim wielu - 31l). Czy te wyniki mogą się jakos ze sobą łączyć? mja Pani doktor wspomniała coś o jakimś zespole nadnerczowym, czy można takie wyniki połączyć jakoś z cukrzycą lub chorobami autoimun.? pytam ponieważ jestem obciążona genetycznie. pozdraw

Magdalena StusiĹska

Być może faktycznie jest to jakaś patologia nadnercza- niewykluczone że autoimmunologiczna. Takie rozpoznanie stawia jednak lekarz endokrynolog.

Aleksander Ropielewski

Takie wyniki mogą sugerować zespół nadnerczowo-płciowy. Proszę skontaktować się z endokrynologiem.