Leczenie nerwicy lękowej i odstawienie leku

Witam! Leczę się na nerwicę lekową. Przez 7mies piłam Oropram, kolejne 2 Depralin. Odstawiłam lek nagle(ponieważ mi go zabrakło). Czuję się okroprnie- mam zawroty głowy, szumy w uszach,uderzenia gorąca, kołatanie serca, rozdrażnienie, nie jestem w stanie prowadzić samochodu. Jestem poza granicami kraju i nie mam możliwości udania się do mojego lekarza- jak sobie poradzić ze skutkami odstawienia? Czy mogę ponownie zacząć zażywać Oropram(bo tylko go mam) by nie przerywać leczenia?

Mgr Agata Wons Psycholog, Katowice

Sytuacja w której zabrakło Pani leków za granicą z pewnością dodatkowo pogłębia Pani zaniepokojenie i wewnętrzne rozbicie. Ponieważ decyzję o zmianie leku czy powrotu do poprzedniego powinien podjąć lekarz, warto zastanowić się czy dla swojego zdrowia i bezpieczeństwa nie poszukać takiej wizyty tam na miejscu (w ramach europejskiego ubezpieczenia-jeśli to w Europie).
Poza tym proszę rozważyć podjecie psychoterapii, co jest zalecane przy leczeniu nerwicy lękowej. Dzięki psychoterapii uzyska Pani wsparcie, będzie Pani mogła przyjrzeć się swoim emocjom, wewnętrznym konfliktom, nauczyć się nowego sposobu reagowania w trudnych sytuacjach.

same leki nie pomoga.potrzebna solidna terapia.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza