Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie niedoboru witaminy B12

Witam. Mieszkam w Holandii, gdzie niedobór wit. B12 jest rzadko występującą chorobą. Poszłam do lekarza z objawami, po czym zrobiłam badanie krwi, w którym wyszedł niedobór B12. Tutaj informuje o tym pielęgniarka przez telefon. Muszę przyjmować zastrzyk w seriach na początek 2xtydz przez 3 tyg, potem 1xtydz przez 3 tyg. Później mam badania, które określą jak często mam mieć zastrzyk do końca życia. Jak to wygląda w Polsce? Czy jest to refundowane? I czy to powszechnie znana przypadłość?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Niedobór witaminy B12 to zdecydowanie rzadka patologia w całej Europie, także w Polsce. Leczenie w Polsce jest właściwie identyczne jak to, które ma Pani zalecone. A propos refundacji - dawka 1000ug w określonych wskazaniach jest refundowana.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy