Podejrzenie niedoboru witaminy B12 a wynik gastroskopii i badania histopatologicznego

Kobieta 50 lat. Podejrzenie niedoboru wit b12, po serii 10 zastrzyków, po gastroskopii i bad histopatologicznym: A/jel cienkie-mucosa intestini tenuis normalis B/antrum-gastritis refluxiva antralis cum hyperplaia foveoralis. Helicobacter pylori(-) C/trzon żołądka-błona śluzowa wyłącznie typu antrum-antralisatio mucosae corporis D/dno żołądka-gastritis chronica atrophica cum metaplasia intestinalis Helicobacter pylori (-). Proszę o komentarz.

Renata GrzechociĹska

Występuje zapalenie błony śluzowej żołądka, proponuję udać się do gastrologa w celu włączenia odpowiedniego postępowania