Leczenie niepłodności i wyniki endrogenów

Witam. Leczę się z powodu niepłodności. Miałam niedawno badanie androgenów. Proszę o pomoc w interpretacji wyników : Testosteron 57,65 ng/dl (norma wg laboratorium 8,40-48,10 ng/dl) Androstendion ≥10 ng/ml (norma 0,3-3,30 ng/ml). Zespół policystycznych jajników został wykluczony, ponieważ w obrazie usg nic nie widać. Co może być przyczyną tak wysokiego poziomu androstendionu? Kilka miesięcy temu androstendion był na poziomie 5 ng/ml. Czy podawany w tym cyklu pregnyl mógł wpłynąć na wynik?

Trzeba jeszcze wyszczególnić diagnostykę o stan nadnerczy, gdzie produkowany jest androstendion czyli sugeruje wykonanie TK lub/i rezonansu magnetycznego nadnerczy. Oczywiście o dalszym postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.