Leczenie operacyjne zeza u dorosłych

Mam od urodzenia zeza. Cały czas noszę okulary. Czy laser może mi pomóc w usunięciu wady? Agnieszka

Witam! Operacyjne leczenie zeza jest możliwe także u dorosłych. Jednakże nie jest to możliwe do wykonania za pomocą lasera. Zabieg jest wykonywany chirurgicznie. Operacja polega na wzmocnieniu lub osłabieniu odpowiednich mięśni okoruchowych. Zabieg jest refundowany przez NFZ zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Proponuję skonsultować problem z okulistą strabologiem (specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu zeza). Specjalista oceni problem i dokona kwalifikacji do zabiegu. Pozdrawiam serdecznie!