Leczenie stanu zapalnego na penisie

Mam stan zapalny na penisie. Jest tak jakby opuchnięty. Dermatolog kazała mi zrobić wymaz. Moje pytanie brzmi czy da się wywnioskować z takiego badania reakcje alergiczną, czy polekową lub im zaprzeczyć? Jakie jeszcze mogą być tego przyczyny? Na czym polega ten cały wymaz?

Przy pomocy, najczesciej jalowej bawelnianej paleczki pobiera sie nieco wydzieliny z miejsca chorego. Material przesyla sie celem tzw. posiewu bakteriologicznego i mykologicznego (na grzyby). Przyczyn Pana problemu moze byc wiele.