Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie trądziku tabletkami hormonalnymi

Witam moim problemem jest tradzik, wystepuje on na plecach ,szyi, czole. Są to duże krosty czasem ropne, probowalam juz wszystkiego i zadne leki nie pomagały typu maście i inne. Jedynym lekiem ktory skutkował były tabletki antykoncepcyjne Ativia ktore odstawiłam kilka miesiecy temu i tradzik znow powrocił . czy jest mozliwosc leczenia tego tradziku tabletkami hormonalnymi??
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Jeżeli trądzik u Pani nie jest spowodowany li tylko problemami hormonalnymi, to niestety pomimo poprawy podczas stosowania leków hormonalnych (typowo Diane, YAZ, Cilest) najczęsciej po zaprzestaniu ich przyjmowania problemy powracają. Bardziej skuteczna jest, moim zdaniem, terapia antybiotykowa lub w określonych przypadkach, leczenie doustnymi preparatami izotretinoiny (Izotek).

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy