Leczenie zakażenia Helicobacter a przerwa w antykoncepcji hormonalnej

Czy robic 7 dniowa przerwe jesli Przechodze kuracje leczenia helicobacter antybiotykami. Kuracja przebiega 10 dni. Antybiotyki to duomox 1g, metronidazol 250mg, fromilid. Kuracja przewidziana jest na 10 dni.Jednoczesnie zazywam tabletki antykoncepcyjne jestem na 18 tabletce a potem mam 7'dniowa przerwe (atywia) ile po kuracji bede musiala sie dodatkowo zabezpieczac?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może Pani zrobić normalnie przerwę i przez całą terapię i tydzień po dodatkowo się zabezpieczać.
Pozdrawiam