Leczenie zespołu suchego oka

Witam, Mam prawdopodobnie zespół suchego oka. U okulisty byłem ostatnio 5 lat temu :( nie miałem specjalnie czasu. Pracuję przy komputerze ~3 godziny dziennie. 2 miesiące temu zauważyłem że światło, podwaja sie (podwójne widzenie). Czy jak sie udam do lekarza, mój przypadek będzie do wyleczenia jeszcze? bagatelizowałem objawy podwójnego widzenia, czy istnieje sposób na to żebym już nie widział ,,podwójnie" na jedno oko światło?

Witam .
Sama praca przy komputerze powoduje wysychanie gałki ocznej. Natomiast w przypadku podwójnego widzenia proponuję udać się do okulisty na dokładne badania.
Pozdrawiam