Lęk 5-letniego dziecka przed wychodzeniem z domu

Witam serdecznie.zaobserwowałam niepokojące objawy u mojej 5-letniej córki.Zawsze uwielbiała wychodzić na plac zabaw,do znajomych,do sklepu,wszystko ją interesowało,była wesoła.Od 3 miesiecy boi sie wychodzić z domu,nie chce iść na plac zabaw,wymiotuje przed kazdym wyjściem i miewa biegunkę.Pediatra po badaniu stwierdził że nic jej nie dolega.mieszkamy w niemczech. od 5 ciu miesięcy.Pierwsze miesiące było wszystko w porządku.Czy to strach przed językiem obcym?4 lata mieszkała w anglii.

Witam. Taka zmiana jest dla dzieci bardzo stresującą. Czasami może prowadzić do reakcji somatycznych. Proponuje Pani porozmawiać z córką. Proszę podczas tej rozmowy spróbować się dowiedzieć jak się czuję po przeprowadzce, jak podoba jej się otoczenie, ludzie, dzieci. Proponuje dopytać czy są takie z którymi lubi się bawić i takie z którymi nie lubi. Należy dać jej dużo ciepła i czasu. Proszę zadbać o spokój. W takiej atmosferze podczas rozmowy należy porozmawiać z córką czy coś się wydarzyło.