Lek Augmentin a planowanie ciąży

Witam, staramy się z mężem o dziecko. Jutro zaczynają mi się dni płodne, jednakże mój mąż od 2 dni przyjmuje antybiotyk Augmentin. Czy lek ten ma wpływ na jakość nasienia? Czy w takim przypadku mamy jakiekolwiek szanse na zajście w ciążę w tym cyklu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Augmentin nie ma wpływu na nasienie męża. Jak najbardziej mają Państwo zatem szansę na ciążę. Proszę jednak pamiętać, że zachodząc w ciążę powinna Pani unikać osób chorych.