Lek Fevarin a skuteczność antykoncepcji hormonalnej

Witam! Czy lek Fevarin może zaburzyć, zmniejszyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej? Czy mogę bezpiecznie łączyć leki i mieć pewność skutecznego zabezpieczenia? Dziękuję

Lek. Marta Gryszkiewicz

Może Pani stosować oba leki jednocześnie. Fluwoksamina nie wpływa na poziom zabezpieczenia antykoncepcyjnego.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Może Pani stosować oba leki jednocześnie. Fluwoksamina nie wpływa na poziom zabezpieczenia antykoncepcyjnego i nie wchodzi w interakcje z lekami antykoncepcyjnymi.