Lęk przed zapaleniem pęcherza

Dzień dobry. Od wielu lat choruję na nerwicę, ale ostatnio dostałam dodatkowej fobii ze względu na częste zapalenia pęcherza. Otóż chorobliwie boję się jakichkolwiek zarazków, które mogłyby spowodować takie zapalenie. Biorę prysznic kilka razy dziennie, ale ciągle się stresuję bo a to dotknę nogą pralki, a to ręcznika, a to kiedy zakładam majtki, a wcześniej dotykałam stopami podłogi to już czuję, że przeniosłam szkodliwe bakterie na majtki. Chodzę na psychoterapię i wiem, że tu głównie potrzebny psycholog, ale nie jest dla mnie specjalistą w tej dziedzinie, dlatego pytanie kieruję do urologów. Czy osoba, która ma tendencję do zapaleń pęcherza mimo wszystko nie musi aż tak "dbać"?

Dzień Dobry Pani :)

Ucieszyło mnie, że jest Pani w trakcie psychoterapii, bo to terapia najlepiej poznawczo-behawioralna jest efektywną formą leczenia.

Rozumiem, że ma Pani prawo niepokoić się ze względu na nawracający stan zapalny.
Myślę, że dbanie o podstawowe zasady higieny (prysznic dwa razy dziennie, codzienna zmiana bielizny osobistej) jest dbaniem wystarczająco dobrym.

Z życzeniami dla Pani pozytywnych doświadczeń,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605