Zapalenie pęcherza po stosunku

Mam problem z silnym zapaleniem pęcherza po stosunku z moim chłopakiem, problem występuje praktycznie za każdym razem. Ze względu na odległość widujemy się co 2-3 miesiące. Jak mogę przeciwdziałać wcześniej dolegliwościom? Pije dużo płynów, jem żurawinę I cytrusy, dbam o higienę intymna po każdym stosunku, jednak za każdym razem zapalenie pęcherza po stosunku powraca. Czy są jeszcze jakieś inne sposoby na zapalenie pęcherza po stosunku? Może czegoś powinniśmy unikać? Na początku myślałam, że to przez spanie nago, ale zawsze staram się pamiętać żeby po stosunku włożyć bieliznę i nie przeziębić pęcherza. Czy są jeszcze jakieś inne sposoby żeby przeciwdziałać zapaleniu pęcherza po stosunku? Poza tymi przypadkami ta dolegliwość nie występuje u mnie praktycznie nigdy, no może sporadycznie, ale nie często, natomiast po seksie praktycznie zawsze. Co mogę zrobić? Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W ramach działań profilaktycznych powinna Pani pić dużo płynów, dbać o higienę intymną, nie przetrzymywać moczu w pęcherzu moczowym oraz spożywać żurawinę. Jeśli opisane działania nie przynoszą efektów warto skonsultować się ze specjalistą urologiem w celu wykluczenia patologii w obrębie układu moczowego.