Leki homeopatyczne - czy mają wpływ na regularność cyklu miesiączkowego?

Witam, mam 47 lat. Trzy tygodnie temu byłam u lekarza ginekologa i przepisał mi lek homeopatyczny na bolesność piersi oraz lek na nietrzymanie moczu (na częste oddawanie moczu). Tydzień temu powinnam dostać miesiączkę, ale jej nie mam, natomiast cały czas boli mnie na dole brzuch. Czy jest możliwe, aby w/w leki zatrzymały ją?? Czy powinnam udać się do jakiegoś innego lekarza?? Beata
47 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyczyną nieregularności cyklu nie są prawie na pewno stosowane przez Panią leki. Upatrywałabym jej raczej z wkraczaniem w okres okołomenopauzalny, co jest prawdopodobne, biorąc pod uwagę Pani wiek (średni wiek występowania menopauzy, czyli ostatniej w życiu miesiączki, wynosi w Polsce 50 lat). Problemy z oddawaniem moczu również mają zwykle związek z klimakterium.

Możliwe także, że jest to jedynie pojedyncze zaburzenie cyklu, które ma prawo wystąpić u każdej zdrowej kobiety od czasu do czasu, pod wpływem czynników takich jak stres, przemęczenie itp.

Pozdrawiam serdecznie!