Leki na astmę oskrzelową a tycie

czy sa leki -wziewy tzw ;sterydy które nie powodują ,,bo mogą'' tycia? na astme oskrzelowa biore alvesko 160 wziew lub miflonide i foradil.prosze napisac na co mozna zamienic te leki jeśli wogole można .dziekuje za odpowiedz!
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety leki z grupy sterydów mogą powodować tycie i nie ma dla nich alternatywy.
Priorytetem w tym momencie jest zdrowie i prawidłowa wydolność oddechowa, bez których normalne funkcjonowanie może być niemożliwe.
Ruch i odpowiednia dieta mogą ograniczyć skutki uboczne leków, ale niestety ich nie wyeliminują.