Lekka niedoczynność tarczycy u 24-latki

Witam, dzis bylam na usg tarczycy i mam delikatna niedoczynnosc, wykryto u mnie rowniez drobne zmiany ogniskowe. Bardzo prosze o interpretacje badania usg: plat prawy: 1,4 x 1,2 x 4,8cm plat lewy: 1.3 x 1.0 x 4,6cm echogenicznosc: nieco niejednorodne zmiany ogniskowe: zmiany echoujemne najwieksza 4x3x4mm - 1 w placie prawym i 3 w placie lewym, w.chlonne (-)

Zmiany ogniskowe w płatach tarczycy są niewielkie i zapewne wymagają tylko obserwacji (nie budzą podejrzenia zmian złośliwych). Leczeniem powinien zająć się endokrynolog. Wyrównanie hormonalne (suplementacja hormonalna) może spowodować wycofanie się zmian ogniskowych z tarczycy.