Ból lewego jądra a domowe sposoby leczenia

Witam mam 18 lat od dwóch dni wyczuwam lekki ból lewego jądra , nie jest ono spuchniete wygląda normalnie bólu lewego jądra praktycznie nie odczuwam leżąc oraz chodząc lecz gdy dotykam jądra czuje coś twardego i zaczyna boleć. Co mi może dolegac ? Czy obejdzie się bez wizyty u lekarza ? Czy jest możliwość, że taki ból lewego jądra, jaki mi doskwiera uda się wyleczyć domowymi sposobami? Może istnieje możliwość zastosowania jakiejś maści, okładów - sam już nie wiem. Nie chciałbym iść z tym do lekarza jeśli taki ból lewego jądra nie oznacza nic poważnego. Z drugiej strony boję się to bagatelizować, mimo że nie jest to specjalnie uciążliwe, bo jednak zależy mi na tym, żeby pozostać sprawny :) Czy taki ból lewego jądra to coś poważnego? Co on może oznaczać? Jak sobie z tym poradzić? Czy uda się to bez wizyty u lekarza? Z góry dziekuję za każdą odpowiedź i poradę. Serdecznie pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem zakażenia, żylaków powrózka nasiennego jak i wielu innych patologii jąder. Sugeruję, by skonsultował się Pan ze specjalistą urologiem, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz pokieruje dalszym postępowaniem. Niewątpliwie warto będzie wykonać USG moszny.