Lekki ból w okolicy nadbrzusza

Witam odczuwam ostatnio lekki ból w okolicy nadbrzusza. Zwłaszcza wystraszyłem się niemało gdy podczas skrętu tułowia wyskoczyła mi gula z lewej strony, której towarzyszył ból. Po wymasowaniu ból ustąpił i wszystko wróciło do normy. Pierwszy raz miało to miejsce z 2 lata temu i ostatnio dwa razy. Innych objawów typu zgaga czy niestrawność nie mam. Jestem aktywny fizycznie jednak niestety chyba z powodów genetycznych mimo to mam odstający brzuch. Czy może to być przepuklina rozworu przełykowego?

Witam,
proponowałbym wizytę u lekarza, który zweryfikuje czy podane objawy być może wynikają jednak z osłabienia powłok brzusznych aniżeli z osłabienia ścian samego przełyku. Na brzuchu występują miejsca osłabienia, które w trakcie zwiększenia ciśnienia w otrzewnej uwypuklają otrzewną przez dane miejsca. Prawdopodobnie lekarz zaleci również badanie USG. Pozdrawiam