Co wynika dolaldnie z mojej gastroskopii?

Witam. Mam często bóle brzucha, gazy, zdarzają się nudności. Robiłam dziś gastroskopię. Proszę o jej interpretacje : przełyk bez zmian, wpust szeroki, jeziorko skąpe, zażółcone, motoryka regiralna, śluzówka żołądka bez zmian, odzwiernik drożny, opuszka dwunastnicy kształtna, bez owrzodzeń z część zastępująca bez zmian, skopia odwrócona jak wyżej.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wskazana jest konsultacja z gastrologiem, który skierował Panią na badania. Opisane dolegliwości oraz opis badania może wskazywać na przepuklinę rozworu przełykowego.

Niewydolność wpustu to osłabienie lub rozciągnięcie rozworu przełykowego, czyli otworu w przeponie. Przechodzi przez niego przełyk do jamy brzusznej z klatki piersiowej. W przypadku zaburzeń pracy rozworu przełykowego dochodzi do odpływu wstecznego, to jest zarzucania kwasu żołądkowego do przełyku. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-rozworu-przelykowego.

Dolegliwości towarzyszące temu schorzeniu mogą być różnorakie, w tym opisywane przez Panią nudności, ale też zgaga czy ból w nadbrzuszu. Leczenie początkowo jest farmakologiczne – gastrolog może zadecydować o wprowadzeniu leków zmniejszających wydzielanie kwasu żołądkowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.