Motoryka przełyku zachowana i przełyk bez zmian, wpust otwarty

Proszę o interpretacje wyniku gastroskopi: Motoryka przełyku zachowana i przełyk bez zmian. Wpust otwarty. Żołądek o żywej motoryce, błona śluzowa w całości dwubarwna. Odżwiernik drożny. Opuszka dwunastnicy kształtna, liczna granulacja. Gastroskopia odwrócona- nie utrzymuje powietrza.

Piotr Pilarski

Taki wynik świadczy o zapaleniu błony śluzowej żołądka oraz refluksie żołądkowo-przełykowym.

Pozdrawiam.