Opis gastroskopii u 23-latka

Otrzymałem wynik gastroskopii i nie wiem co z niego wynika. Mam 23 lata. Opis: "Motoryka przełyku zachowana, Obraz przepukliny wślizgowej rozworu przełykowego Żołądek o żywej motoryce ,pogrubiałe, przekrwione fałdy błony śluzowej trzonu, duże zaleganie wydzielnicze. Odźwiernik drożny. Opuszka dwunastnicy kształtna, na przedniej ścianie gwiaździste zaciągnięcia bliznowate, wybroczyny. Pozaopuszkowo bez zmian." Dodam, że mam straszny kaszel.

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik wskazuje na przepukline wslizgowa. Proszę udać się do gastroenterologa celem określenia najbardziej odpowiedniego postępowania.