Co oznacza wynik gastroskopii 27-latka?

Witam zrobiłem gastroskopię, ponieważ miałem dziwne pieczenie w przełyku i otrzymałem takie informacje : Przełyk bez zmian, wpust o nieco pozazębianej przekrwionej linii "Z", perystaltyka zachowana. W żołądku w inwersji wpust jest nieszczelny z widocznymi pasmowatymi przekrwieniami i drobnymi wybroczeniami sugerującymi obecność przepukliny wślizgowej zoładkowo-przełykowej. Błona śluzowa żołądka jest przekrwiona, obrzęknięta żywoczerwona w trzonie, w antrum z cechami zaniku pod postacią drobnych szarawych plackowatych ognisk, bez ubytków. Jeziorko śluzowe obfite intensywnie podbarwioną żółcią. Perystylika i elastyczność ścian żołądka i symetrycznego zaczerwienionego odźwiernika jest zachowana. Opuszka XII-nicy o okolica pozaopuszkowa - kształtne o rozpulchnionej śluzówce, bez ubytków. Dodam, że to pieczenie było jednorazowe po wypiciu soku z tabasco. Parę lat temu miałem wycięty woreczek żółciowy. Aktualnie nic mi nie jest poza chrząkaniem (raczej na tle nerwowym). Zrobiłem również RTG z kontrastem i wykluczyło to u mnie refluks. Nie wiem co mam aktualnie myśleć i jak do tego podchodzić.

Lek. Tomasz Budlewski

A jaki czas od tabasco do badania ? Konieczna wizyta u gastroeneterologa a obecnie jakieś objawy?