Lekkie bóle w klatce piersiowej - czy to efekt dojrzewania?

 Jestem w młodym wieku i odczuwam lekkie bóle w klatce piersiowej niedaleko od mostka. Nie wiem co to ma być. Bóle odczuwam tak 1 dziennie lub nawet rzadziej. Boli mnie przy bezdechu, a gdy biorę wdech to odczuwam kłucie. Nie jest zbyt mocne bo mogę wziąć pełen wdech. Byłem u lekarza rodzinnego i powiedział, że to jest jakieś zapalenie i dlatego mnie boli. Ja myślę że to od rośnięcia.

Witam serdecznie,
Nie wiem jak dokładnie była postawiona diagnoza. Czego dotyczy ten stan zapalny? Czy było włączone leczenie? Są to bardzo ważne informacje. Bez tego nie można nic doradzić. Bo z opisu wynika, że diagnoza jest już postawiona.
W okresie intensywnego wzrostu może dochodzić do dolegliwości bólowych ze strony układu kostnego.
Gdyby dolegliwości się nasiliły konieczna będzie ponowna wizyta u lekarza pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam