Przewlekły ucisk w klatce piersiowej

Witam.Od kilku miesięcy odczuwam co jakiś czas ucisk w klatce,po lewej stronie od mostka. Zauważyłam że serce mocniej zaczyna bić.Niekiedy też podczas ucisku,nie mogę wziąść głębszego oddechu. Czuję też się słabiej niż zwykle.Mam 18 lat, do tej pory nie martwiłam się tym,ucisk i kłucie jest krótkotrwałe, po chwili przechodzi więc sądziłam ze to nic takiego.Jednak kiedyś zdarzało się to rzadziej, ostatnio nawet kilka razy w ciągu dnia.Powinnam się przebadać?No i czy to może być coś groźnego?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
zalecam skontaktowanie się z lekarzem rodzinnym i wykonanie podstawowych badań: EKG i RTG klatki piersiowej. Dopiero na podstawie badania klinicznego będzie można postawić diagnozę i zlecić kolejne badania.