Lekkie położeniowe zawroty głowy - interpretacja badań

Zgłosiłam się do lekarza rodzinnego z zawrotami głowy, towarzyszącymi im nudnościami, poceniem się, trwającymi ok. 2 min. Zostałam skierowana do neurologa. Lekarz stwierdził lekkie położeniowe zawroty głowy. Natomiast dziś odebrałam wyniki badania krwi i chciałabym się dowiedzieć, czy w nich znajduje się odpowiedź na przyczynę tych zawrotów, a także od pewnego czasu zauważyłam osłabienie kondycji moich włosów, z burzy loków stały się proste i wypadają, paznokcie strasznie się rozdwajają i są łamliwe, nie mogę ich w ogóle zapuścić. Jestem kobietą, mam 24 lata i stosuję tabletki antykoncepcyjne. Oto wyniki badań: glukoza w surowicy (met. z heksokinaza) 4,22 mmol/l, glukoza w surowicy 76 mg/dl, OB 11 mm, WBC 7,3, RBC 4,9, HGB 13,4, HCT 41,1, MCV 84, MCHC 32,5, MCH 27,3, RDW-CV 13,2, PLT 210, PDW 22,8, MPV 12,0, PCT 0,253, NEUT 2,72 (37,3%), LYMPH 3,8 (52,1%), MONO 0,53 (7,3%), EO 0,18 (2,4%), BASO 0,07 (0,9%), ALY 0,05 (0,7%), LIC 0,04 (0,5%). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki Pani badań są prawidłowe. Nie ma Pani niedokrwistości, krew ma odpowiednią "gęstość", czyli wykluczone zostały 2 potencjalne przyczyny zawrotów głowy.

Położeniowe zawroty głowy, które zostały u Pani rozpoznane, są dolegliwością, których przyczyna leży w narządzie równowagi, czyli w błędniku. Zmiany w badaniach krwi nie są charakterystyczne dla tego schorzenia.

Przyczyną problemów z włosami i paznokciami mogą być niedobory witamin i minerałów w Pani diecie.