Lekkie stłuszczenie wątroby i podwyższone enzymy wątrobowe

Witam, mam 21 lat. Mam lekkie stłuszczenie wątroby i podwyższone enzymy wątrobowe. Czy to ma związek z wypadaniem włosów z całego ciała. Zaznaczam, że badanie krwi było w normie oprócz enzymów wątrobowych.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, raczej wypadanie włosów nie ma z tym dużego związku. Proszę się udać do dermatologa oraz endokrynologa celem postawienia diagnozy i ustalenia leczenia. Pozdawiam

Raczej nie ma to nic wspólnego z wypadaniem włosów jeśli aktywność enzymów wątrobowych tylko w niewielkim stopniu jest podwyższona Oczywiście w razie wątpliwości trzeba w tej sprawie jeszcze skonsultować się ewentualnie z hepatologiem. Co do wypadania włosów dodatkowo przeprowadzić diagnostykę hormonów płciowych - o tym musi zadecydować lekarz prowadzący.