USG wątroby o podwyższonej niejednorodnej echogeniczności

byłam dzisiaj na USG Watroba niepowiększona o podwyższonej niejednorodnej echogeniczności jak w stłuszczeniu /toksycznym uszkodzeniu wątroby bez cech cholestazy i wydzielających się zmian ogniskowych
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Niejednorodnie podwyższona echogeniczność wątroby najczęściej wynika z jej stłuszczenia. Może ono być wynikiem nadużywania alkoholu, nieprawidłowej, bogatej w tłuszcze zwierzęce diety, toksycznego uszkodzenia (np. uszkodzenie polekowe) lub otyłości brzusznej. Proszę skonsultować wynik z lekarze rodzinnym, który rozważy wskazania do oznaczenia enzymów wątrobowych we krwi.