Wątroba o podwyższonej echogeniczności z cechami stłuszczenia, niepowiększona

witam, bardzo będę wdzięczna za interpretację usg jamy brzusznej. Bardzo się martwię wynikiem. Wątroba o podwyższonej echogeniczności z cechami stłuszczenia, niepowiększona. Przy pęcherzyku żółciowym/miejsce typowe/ obszar niższej echogeniczności wkl 18x11 mm - sugeruje obszar niestłuszczałego miąższu.Wszystkie pozostałe organy bez zmian. Wynik AIAT 76,2 AspAT 39,4 , HBS niereaktywny anty-HCV niereaktywny. Wizyta u hepatologa za 3 miesiące.

stłuszczenie w wątrobie powstaje z rożnych przyczyn , nieprawidłowego odżywania się, leków,alkoholu, zapalenia, innych ... Proponuje wpierw ograniczyć spożywane tłuszcze zwierzęce, zrobić lipidogram, glukozę, i ponowić badania za 2-3 tygodnie AlAt ,AspAt