Wątroba niepowiększona o obniżonym cieniowaniu miąższu jak w stłuszczeniu
Witam, Miałem robioną TK ( z innej przyczyny przerosnieta kolumna nerki obraz w usg niejednoznaczny) , wszystko narządy wyszły ok , ale zapis watroby jest taki : "wątroba niepowiększona , o obniżonym cieniowaniu miąższu jak w stłuszczeniu , ze strefami hyposteatozy przypecherzykowo i partiach grzbietowych.Leczę się na nadcisnienie , zaznaczam że nie pale , nie pije, dbam o diete, wirusy HBs i HCV ujemny. Alat -50 ( norma 40) reszta enzymów ok.Co mogę jeszcze zrobić jakich suplementów użyć?

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty gastrologa. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.