Co oznacza wątroba o podwyższonej echogeniczności u 56-latki?

Co oznacza wątroba bez zmian ogniskowej , o podwyższonej echogeniczności ?

Witam, pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź lekarza Pawła Baljona:
"Witam serdecznie. Zwiększona echogeniczność wątroby sugeruje (lecz nie potwierdza) stłuszczenie wątroby lub mówi o procesie włóknienia miąższu. To typowe zwyrodnienie wątroby w wyniku jej starzenia się lub spowodowanego nieprawidłowym trybem życia (głównie nieprawidłową dietą), czasami występuje samoistnie. Jeśli parametry wątrobowe w krwi są w normie zaleca się dietę wątrobową, z wykluczeniem alkoholu oraz okresową kontrolę USG oraz parametrów czynności wątroby we krwi (co mniej więcej pół roku). Główne powody tego to alkohol, otyłość oraz niektóre leki."