Łękotka przyśrodkowa z cechami wielokierunkowego uszkodzenia

Szanowny panie doktorze, zrobiono mi USG kolana lewego i stwierdzono że łękotka przyśrodkowa z cechami wielokierunkowego uszkodzenia, róg przedni i cześć środkowa częściowo wypchnięte poza szparę stawu. łękotka boczna bez cech uszkodzenia. czy jest konieczna artroskopia, czy wystarczy rehabilitacja

Wszystko zależy od objawów klinicznych. Zakładam, że nie było urazu skoro o tym Pan nie informuje. Jeśli kolano się nie blokuje i nie ma wysięku fizykoterapia może być dobrym punktem startowym.
Niemniej decyzja odnośnie postępowania może być podjęta wyłącznie na podstawie badania klinicznego i badań obrazowych - nie leczy się obrazków